Veranda kış bahçesi, sistemleri villa tipi müstakil evlerde oturan ev sakinleri için ideal bir seçimdir. Her şeyden önce villa tipi kış bahçesi villaya adeta ekstra bir oda kazandırmış olur. Genellikle tamamı cam ile kaplanan bu tip kış bahçeleri özellikle asıl bahçenin stratejik bir konumuna yerleştirilerek doğa ve yeşillik ile iç içe olmanızı sağlar.  Kış bahçeniz sayesinde doğal yaşam ve bahçeniz, elinizi uzattığınız anda dokunabileceğiniz kadar yakın, bir yandan da hiçbir hava koşulundan ya da dış etkenden etkilenmeyeceğiniz kadar uzak olacak. Kış bahçesi sayesinde tek avantajınız elbette ki doğa ile yakın temas kurmak değil. Yeterince geniş bir alan oluşturduğunuz takdirde bu alana bir yemek masası yerleştirebilir, rahat ve davetkar koltuklar koyabilirsiniz.

veranda-kis-bahcesi-megacambalkon-8-768x432

Aileniz ve sevdikleriniz ile yapacağınız sohbetler ve yiyeceğiniz keyifli yemekler için   kış bahçesi adeta birebir bir ortam oluşturuyor. Bu tip kış bahçelerinde aynı zamanda ev bitkileri yetiştirmeniz de mümkün. Tamamı cam olan kış bahçenizde doğrudan güneş ışığı istemeyen ve ev koşullarında yetişebilen çiçekler dikerek adeta kendinize özel, gerçek bir “kış bahçesi” oluşturabilirsiniz. Hem tasarım, hem verimlilik açısından estetik bir görüntü oluşturacak olan bu bitkiler kış bahçesi sayesinde büyüyecek ve sizleri mutlu edecektir. Doğa ile iç içe hem yazın hem kışın tadını çıkarın; Duvarları ve tavanı da cam olan veranda kış bahçeleri özellikle hoş manzaralı restoran ve cafelerde kullanışlılık arz eder.

Müşteriler bu alanlara çıktıkları zaman hem mekanın manzarasına doymakta, hem de içeri giren gün ışığından doyasıya faydalanmaktadır. Veranda kış bahçesi çeşitleri mekan sahiplerine bolca müşteri kazandırmakla ünlenmiş tasarımlardır. Tabiki bireysel villa ya da yazlık sahiplerinin de vazgeçilmez tercihleri arasındadır.. Huzur, dinginlik ve sükûnet istediğiniz zamanlar buraya gelerek, sıcak bir içecek ve kahveniz ile mutluluğu bulabilirsiniz. .Mimari olarak da dekorasyon stili olarak da stil sahibi mekanlar . Su tahliyesi için yatay ve dikey gizli taşıyıcı profiller.. Tavana , temperli campolykarbonsandviç panel, şıngıl uygulamaları. Dikey bölümlere sürme ve katlanır sistem alüminyum uygulamaları.

veranda-kis-bahcesi-megacambalkon-5-768x432
kis-bahcesi2-768x394

Isı , Su ve Ses Yalıtımı; Kışında çiçeklerle dolu ve doğanın içinde bir alan isteyenler için doğru ve geniş dış alanlarda hazırlanarak rahat kullanım imkanı sağlanır. Güzel bir kış bahçesi için hazırlayacağımız alana istenilen her türlü dekorasyon düşüncesini uygulayabilirsiniz. Kullanılacak kaliteli malzemeler sayesinde dışarıdan gelebilecek her türlü tehdide karşı önlem alınmış olursunuz. Isı kaybı kış bahçesi sistemlerinde maksimum oranda azaltılır. Bu sayede kışında sıcak ve güzel bir bahçede oturmak mümkün olur. Panoromik CamTavan’ın Ferahlığı; İnsanların birçoğu yıldızlara bakarak uykuya dalmanın ve en güzel rüyaları görmenin hayali kurar. Bu rüya, görünüşü olmayan bir çatı ile mümkündür; şekli ve tasarımı çok çeşitlilik gösterebilir.

Galeri

Neden Alüminyum Doğrama?

Alüminyum doğrama, tüm hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal (kontrollü oksitlendirme) ile oksitlenmesi (korozyon) engellenir. (Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.) Bir alüminyum pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak alüminyum pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.
Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.
Alüminyum yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Alüminyum doğrama pencereler yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin önemli bir özelliğidir. PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salabilir.
Bildiğiniz üzere alüminyum, ısı yalıtımı için çok da uygun bir materyal değildir. Ancak alüminyum pencerelerde kullanılan alüminyum profiller termal olarak bölümlenirler. (bkz: ısı yalıtımlı alüminyum profiller) Kısaca iç mekana ve dış mekana temas eden alüminyum profil parçaları plastik ısı yalıtım bariyerleri aracılığı ile birbirlerinden ayrılır yani 2 alüminyum parça birbirine temas etmez. Böylece ısı yalıtımı sağlanır. Ancak ısı yalıtımını iyileştirmek için bu yalıtım bariyerlerinin uzunluğunu artırmak başta olmak üzere birçok geliştirme yapılır. (bkz: alüminyum pencere çerçevelerinde ısı yalıtımını iyileştirme)Alüminyum pencerelerle, pencere ısı iletim katsayısı (Uw) = 0.8 W/m².K olan bir pencere tasarlayabilirsiniz. Örnekleri için bakınız: pasif ev pencereleri

Alüminyum pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür.

Lokasyonumuz

Bizimle İletişime Geçin!