Ofis tasarım uygulamaları son yıllarda inanılmaz bir değişim geçirdi. Farklı tipte tasarım araçlarının kullanıldığı bu sektörde, yenilenen sistemlerin kullanımı hem maddi hem de maddi; manevi sıkıntı sağlamasının yanı sıra. Ofis bölme sistemleri, ofis tasarımıyla ilgilenenler için en yaygın uygulamalardan biridir. Peki, ofis bölme sistemleri nedir? ve bu sistemler ne tür alanlar için uygundur. Önce cam ve panel bölme sistemleri akla geliyor. En yaygın kullanılan ofis bölme sistemleri arasında yer alan bu modeller, belirli bir alanın çalışanlar ve diğer paydaşlar için en iyi şekilde bölümlendirilmesini sağlar. Bu tür sistemlerin kullanıldığı işyerlerinin daha aktif çalışma alanlarına sahip olduğu söylenebilir.

ofis-bolme-15_1180x600

Cam Ofis Bölme

Ofisinizde düşündüğünüz yenilikler için veya bölümlere ayırmak istediğiniz ofisiniz için ihtiyacınıza göre Camlı ,Yatay Camlı ve Seperatör sistemler kullanarak modern ve mimari görünümlü ofisler elde edebilirsiniz.
Ofis bölme sistemleri ofis içinde ince duvar bölmeleri yapılarak modern görünümler verilerek ofis bölme işlemlerinin yapılmasıdır.Bu sistem ile yapılan ofisler, daha modern ve kaliteli bir yapıya sahip oluyor.
Ofis bölme sistemlerinde ihtiyaca göre çeşitli yapılar oluşturulmaktadır.

Fugalı Ofis Bölme

Ofisinizde düşündüğünüz yenilikler için veya bölümlere ayırmak istediğiniz ofisiniz için ihtiyacınıza göre Camlı ,Yatay Camlı ve Seperatör sistemler kullanarak modern ve mimari görünümlü ofisler elde edebilirsiniz.
Ofis bölme sistemleri ofis içinde ince duvar bölmeleri yapılarak modern görünümler verilerek ofis bölme işlemlerinin yapılmasıdır.Bu sistem ile yapılan ofisler, daha modern ve kaliteli bir yapıya sahip oluyor.

ofis-bolme-16_1180x600
ofis-bolme-19_1180x600

Seperatör Ofis Bölme

Tasarım konusunda geniş içerikli seçeneklerle sunulan seperatör duvar bölme üniteleri, özel sipariş üzerine de yapılabildiğinden işletme sahipleri kendi tasarımlarını da geliştirme imkanına sahiptir.
İşletmenin kurumsal bir görünüm kazanmasını ve iş hayatındaki şeffaf hizmet mantığını şık bir şekilde gösteren bu bölme sistemleri, ofis tasarımının modern ve şık bir çizgi kazanmasını sağlayacaktır.
Farklı ürün seçenekleri göze hitap ettiği kadar bütçelere de hitap etmekte, her işletme sahibinin kendi bütçesi doğrultusunda uygun bir seçenek bulabilmesine olanak tanımaktadır.

Galeri

Neden Alüminyum Doğrama?

Alüminyum doğrama, tüm hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal (kontrollü oksitlendirme) ile oksitlenmesi (korozyon) engellenir. (Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.) Bir alüminyum pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak alüminyum pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.
Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.
Alüminyum yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Alüminyum doğrama pencereler yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin önemli bir özelliğidir. PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salabilir.
Bildiğiniz üzere alüminyum, ısı yalıtımı için çok da uygun bir materyal değildir. Ancak alüminyum pencerelerde kullanılan alüminyum profiller termal olarak bölümlenirler. (bkz: ısı yalıtımlı alüminyum profiller) Kısaca iç mekana ve dış mekana temas eden alüminyum profil parçaları plastik ısı yalıtım bariyerleri aracılığı ile birbirlerinden ayrılır yani 2 alüminyum parça birbirine temas etmez. Böylece ısı yalıtımı sağlanır. Ancak ısı yalıtımını iyileştirmek için bu yalıtım bariyerlerinin uzunluğunu artırmak başta olmak üzere birçok geliştirme yapılır. (bkz: alüminyum pencere çerçevelerinde ısı yalıtımını iyileştirme)Alüminyum pencerelerle, pencere ısı iletim katsayısı (Uw) = 0.8 W/m².K olan bir pencere tasarlayabilirsiniz. Örnekleri için bakınız: pasif ev pencereleri

Alüminyum pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür.

Lokasyonumuz

Bizimle İletişime Geçin!