Giyotin cam Küpeşte otomatik ve manuel olarak benzersiz dikey çalışma özelliğine sahip cam panelleridir. Giyotin cam sistemleri, geçiş yoğunluğu olan yerlerde kapı girişleri, mekan içerisinde pencere veya cam balkonlarda korkuluk olarak kullanılır. Giyotin cam küpeşte kullanım amacına uygun olarak modere edilmektedir. Kullanılan cam özelliği ve profil seçenekleri özellikle ısı yalıtım beklentilerini üst düzeyde karşılar. Giyotin cam küpeşte taşıyıcı malzemeleri üst düzey güvenlikli ve emniyetlidir. Tüm giyotin cam küpeşte’ler özel tasarım İtalyan triger kayış veya çelik mil silindirler kullanılmaktadır. Tüp motor sistemleri 3 farklı markada kullanılabilmektedir.

giyotincam2

Giyotin cam sistemleri bünyemizde otomatik motorlu veya manuel olarak üretilmektedir. Manuel sistemler daha çok rüzgar engelleme amaçlı ve ekonomik sistemler olarak tercih edilmektedir. Bilinen pencere yöntemlerinin yanı sıra kanat yapısının alt kısmında dikey olarak hareket eder.Yatay kayar cam sistemi ile her mekanda kullanıma uygundur.Bu yeni yöntemin bir çok avantajı vardır. Uzaktan Kontrolün Konforu; Uzaktan kumanda veya manuel buton kullanılarak kanat açıklığı pozisyonunu istediğini oranda kullanılabilmektedir. Ekstra uygulamalar ile birlikte yağmur ve rüzgara bağlı sensörler sisteme dahil edilir. Mekanda olmasanız bile giyotin cam pencere kanadını otomatik olarak kapatır.

Bu sayede olumsuz hava şartlarının mekanı tahrip etme ihtimali ortadan kaldırmaktadır.Dikey olarak açılan sistem tam otomatik olarak kullanıldığında çocuklar, engelli ve yaşlı insanların güvenliği için çok uygundur. Birçok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu sistem her yerde kullanımı ile rahatlık sağlar. Fazla yer kaplamadığı için bulunduğu alanı daha şık gösterirken daha fazla kullanım alanı yaratır. Hemen hemen her kesime hitap eden bu modeller otomatik olma özelliği ile de rahatlığa rahatlık katmaktadır. Bayanların en büyük sorunu olan temizlik sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Çok basit bir şekilde hiç yorulmadan temizlenen Giyotin cam küpeşte rahatlığınızı sağlayacaktır.

giyotincam2
teleskop-cam-giyotin-cam-beyaz-saray-1.jpg

Biz firma olarak ürünümüzün kalitesini sizlere sunarken rahatlığınız için her detayı düşündük. Eğer sizde hem kalite, hem şıklık ve rahatlık, hem de uygun fiyat diyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Pencere Balkonlar ve teraslar için % 60 oranında ses ve ısı yalıtımı. Açılış ve kapanış uzaktan kumanda edebilme. Manuel ve otomatik versiyonları seçeneği. Yağmur rüzgar ve kar sensörü entegrasyonu. İç kısım hareket çocuk koruma entegrasyonu. Zaman ayarlı yaşlı ve engelli kullanıcı dostu. Tüm renklerde alüminyum doğrama elektro statik fırın boya. Dikey tasarım ile mekanlarda kesintisiz ve panaromik manzara.

Restoran ve Cafeler’in En Şık Aksesuarı; Giyotin camların yararlanıldığı en önemli yerlerden bir tanesi de mağaza restoran ve cafelerdir. Çekici ve özel bir restorana vreya cafeye sahip olmak ve müşterilerinizin dikkatini ürünlerinize yoğunlaştırmak isterseniz, giyotin cam sistemlerine ihtiyaç duyacaksınızdır. Cafe ve restoranlar ile birlikte Rüzgar kırıcıda ya da havuz kenarlarında da bu sistemden yararlanabilişiniz. Pergola tente, kış bahçeleri, çatı teras ve balkonları, otomatik cam korkuluk… Bu gibi yerler de giyotin camın en fazla kullanıldığı yerler arasında bulunuyor. Bu yerlerin dışında yalıtım ve izolasyon sağlamak istediğiniz yerlerde, bu cam sistemlerinden etkin olarak yararlanabilirsiniz.

giyoticam1

Galeri

Neden Alüminyum Doğrama?

Alüminyum doğrama, tüm hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum’un doğal korozyon önleyici kaplaması bulunur. Ayrıca eloksal (kontrollü oksitlendirme) ile oksitlenmesi (korozyon) engellenir. (Eloksal aynı zamanda istenen yüzey görünümünün elde edilmesini sağlar.) Bir alüminyum pencerenin ömrü 40 sene olarak gösterilir. Yüksek korozyon riski olabilecek bölgelerde kullanılacak alüminyum pencere profillerine uygulanması gereken yüzey işlem kalınlıkları şartnamelerde dikkatle belirtilmelidir.
Alüminyum pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Daha dar çerçeveler ise daha geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon, dükkan vitrinleri, yerden tavana geniş sürme ve katlanır kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgar yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda alüminyum doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyumun dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.
Alüminyum yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Alüminyum doğrama pencereler yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin önemli bir özelliğidir. PVC-u pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salabilir.
Bildiğiniz üzere alüminyum, ısı yalıtımı için çok da uygun bir materyal değildir. Ancak alüminyum pencerelerde kullanılan alüminyum profiller termal olarak bölümlenirler. (bkz: ısı yalıtımlı alüminyum profiller) Kısaca iç mekana ve dış mekana temas eden alüminyum profil parçaları plastik ısı yalıtım bariyerleri aracılığı ile birbirlerinden ayrılır yani 2 alüminyum parça birbirine temas etmez. Böylece ısı yalıtımı sağlanır. Ancak ısı yalıtımını iyileştirmek için bu yalıtım bariyerlerinin uzunluğunu artırmak başta olmak üzere birçok geliştirme yapılır. (bkz: alüminyum pencere çerçevelerinde ısı yalıtımını iyileştirme)Alüminyum pencerelerle, pencere ısı iletim katsayısı (Uw) = 0.8 W/m².K olan bir pencere tasarlayabilirsiniz. Örnekleri için bakınız: pasif ev pencereleri

Alüminyum pencerelerle pasif evler de dahil olmak üzere dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür.

Lokasyonumuz

Bizimle İletişime Geçin!