Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Katlanır Cam Balkon sistemlerinde, Sürgülü Cam Balkon sistemlerinde tercih yapılırken dikkat edilecek hususlar şu şekildedir;

  • Uygulama yapılacak alanın ölçü sistemi
  • Teker sisteminin kalitesi
  • Alüminyum çerçevelerin kalitesi
  • Kullanılan cam kalitesi
  • Cam aralarında kullanılan conta
  • Kilitleme sistemi
  • Cam balkon izolasyonu
  • Sızdırmazlık için kullanılan fitil malzemesi

UYGULAMA YAPILACAK ALANIN LAZER SİSTEMLE ÖLÇÜLMESİ

Cam balkon uygulaması yapılacak alanın ölçüleri alınırken 0,001 mm hassasiyetle ölçü alınması gerekmektedir. Uygulama yapılacak alandaki ölçü hataları projenin hatalı kurulmasına sebebiyet verebilmektedir. Mega Cam Balkon olarak uygulama öncesi lazerleri ve bilgisayar destekli ölçü sistemi kullanmaktayız. Bu sayede hazırlanan cam balkon uygulama yapılacak alana rahatça uyum sağlamaktadır.

CAM BALKON TEKER SİSTEMİNİN KALİTESİ

Cam balkon sistemlerinde teker sistemi önem arzetmektedir. Tekerin rulman kalitesi, tekerin hareket edeceği yatağın minim kalınlığının 5mm olması ve teker plastiğinin uzun yıllar aşınmaya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Teker kalitesinin düşük olması sonucu zamanla cam balkon bölmeleri hareket kabiliyetini kaybeder. Bölümler sıkışır ve kilitlenme noktasına kadar gelebilir.

ALÜMİNYUM ÇERÇEVENİN KALİTESİ

Alüminyum çerçevelerde kullanılan alüminyumdaki demir oranının az olması önem arzetmektedir. Kalite standartı düşük olan ve demir oranı çok olan alüminyum daha çabuk paslanır. Uzun yıllar dayanıklı uygulamalar için kaliteli alüminyum kullanılması olmazsa olmaz şarttır.

KULLANILAN CAMIN KALİTESİ

Cam Balkon sistemlerinde Mega Cam Balkon olarak 8mm Paşabahçe veya 10mm Şişecem ürünleri tercih ediyoruz. Çünkü bu ürünler dışında piyasada daha kaliteli cam bulunmuyor. Kalitesiz cam kullanılan sistemlerde camdaki görüntü netliği azalır, cam yağlanır ve dalgalanma yapar.

CAM BALKON İÇİN KULLANILAN CONTA

Cam balkon sistemlerinde kullanılan conta hem ısı hemde ses izolasyonu açısından önem arzetmektedir. Contanın ısıya ve diğer çevreseler etkilere karşı dayanıklı olması, cam balkon sisteminin alüminyum çerçevelerinide korumaktadır. Kalitesiz conta kullanımı sonucu zamanla camrlarda sararma ve kırılma oluşturmakla kalmayıp iç mekan dışarısı arasındaki ses ve ısı akışı hızlanır.

CAM BALKON KİLİDİ

Cam Balkon sistemlerinde tüm camları bir arada tutan ve kilitleyen kilit mekanizması sayesinde hırsızlık olaylarında önemlidir. Kullandığımız kilidin açılması çok zor olduğundan hırsızın ancak camı kırması sonucu engeli aşabilir.

CAM BALKONDA İZOLASYON

Cam Balkon sistemlerinde su sızdırmazlığı, ses yalıtımı ve soğuk havaya karşı iç mekanı korumak için izolasyonun nasıl olacağı önemlidir. Kullandığımız izolasyon malzemeleri silikon, köşebent ve fitiller sayesinde sızıntıları minimize ediyoruz.

SIZDIRMAZLIK İÇİN FİTİLİN ÖNEMİ

Sızdırmazlık için kullandığımız cam balkon fitillerini ithal ederek temin etmekteyiz. Fitilin uzun süre sürtünmeye ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir.